Darmowe programy do edycji Video

Digital logo
Przejdź do treści

Darmowe programy do edycji Video

Digital
Opublikowane według Adrian w VHS · 22 Czerwiec 2020
Tags: programedycjavideo
  • Lightworks - program występuje w dwóch wariantach, w wersji darmowej oraz pro. W wersji darmowej posiada wszystkie potrzebne funkcje dla amatorskiego filmu. To narzędzie jest dość mocno rozbudowane, co nie czyni go łatwym do obsługi. Z pewnością trzeba będzie poświęcić parę chwil, żeby wszystko rozgryźć.
  • VSDC Free Video Editor-kolejny mocno rozbudowany program. Ten dodatkowo w darmowej wersji pozwala dodawać na obraz różnego rodzaju nakładki oraz filtry. Przytniemy w nim także obraz z każdej strony. Jedną z ważnych funkcji programu jest możliwość obrócenia obrazu nagranego telefonem pionowo w poziom. Narzędzie radzi sobie z filami nagranymi z prędkością 30 klatek na sekundę, co sprawia, że jest użyteczny podczas montowania filmów ze standardu SECAM.
  • DaVinci Resolve - jest to program, który testowałem stosunkowo niedawno. Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Darmowa wersja jest na tyle rozbudowana, że niektóre płatne programy nie sięgają mu do pięt. Posiada on wiele możliwości wykraczających poza potrzeby osób, które chcą zrobić użytek z filmów ze starych kaset VHS. Ważniejsze możliwości to np renderowanie programy w rozdzielczości 4k, możliwość montażu wielu ścieżek w jednej osi czasu. Zaobserwowałem także, że wiele youtuberów przechodzi na ten darmowy program z płatnego Adobe Premier Pro, który już dawno przestał być rozwijany. Myślę, że to dobry program, aby zacząć swoją filmową przygodę.

Zanim jednak przystąpicie do edycji filmów, trzeba je najpierw przegrać z kaset VHS. Polecamy nasze usługi w rozsądnych cenach. Wszystkie szczegóły na temat Przegrywania kaset VHS na DVD.

Jeżeli znacie inne darmowe programy, które zostały przez Państwa przetestowane to, zachęcam do podzielenia się nimi w komentarzu.


0
recenzje

Digital
ul. Paczkowska 26
50-503 Wrocław
Wróć do spisu treści