Pytania dotyczące archiwizacji? - Aktualności - Digital - Usługi Archiwizacyjne

Digital - VHS na DVD
ul. Znicza 21
04-121 Warszawa
Digital - VHS na DVD
ul. Paczkowska 26
50-503 Wrocław
Logo firmy Digital
Digital - VHS na DVD
ul. Olbrachtowska 48
54-063 Wrocław
Przejdź do treści

Pytania dotyczące archiwizacji?

Digital - Usługi Archiwizacyjne
Opublikowany przez w VHS ·
Jaki format plików wybrać? Na jaki nośnik nagrać gotowy film? Jaki program do edycji filmów wybrać? Na te i wszystkie inne pytania odpowiemy chętnie na blogu. Zapraszamy!


4 komentarze
brak
2018-02-26 07:46:25
Witam, Chciałbym przegrać kasety VHS do postaci cyfrowej. Proszę mi napisać jaka jest różnica pomiędzy nagraniem płyty BluRay za 9zł i 20zł. Na stronie napisane jest że droższa wersja jest wersją FullHD. Co to znaczy? Używany jest jakis upscaler który wyostrza obraz, a w tej tańszej wersji tego nie ma?
adi
2018-02-26 07:57:10
Witam. Przegrywanie kaset standardowo w cenie 9zł/h odbywa się przy pomocy kodeka MPEG2 w rozdzielczości 720 x 576 z zachowanie przeplotu. Ta metoda sprawdza się, gdyż zachowane są wszelkie proporcje obrazu 4:3. W zasadzie jest to podwojona rozdzielczość z kasety VHS. Przegrywanie do fullHD jest opcją droższą i czasochłonną, gdyż powstają całkowicie nowe piksele obrazu przez zastosowanie Interpolacji. W skrócie pisząc polega to na stworzeniu nowego piksela na podstawie sąsiadujących pikseli zgodnie z funkcj. Do filmów FullHD stosujemy także nowszy kodek H.264, który pozbawiony jest zakłóceń znanych z MPEG. Podsumowując różnica jest zauważalna, jednak jakiś wielkich różnić pomiędzy formatami bym się nie spodziewał, gdyż format wejściowy VHS w rozdzielczości poziomej posiada zaledwie 240 linii i na telewizorze np. 50 cali nie będzie wyglądał rewelacyjnie żaden.
p. Małgorzata
2018-02-26 08:40:28
Znalazlam kontakt szukajac kogos kto zajmuje sie przerobka filmow z projektora na DVD.
Moi rodzice maja 25 takich szpulek filmow of 1975 Roku kiedy ja sie urodzilam I podczas pobytu u nich probowalismy jeden taki film puscic ale nie za bardzo to wyszlo bo film sie nie chce przewijac z rolki na rolke. Poza tym jesli ja to mam ogladac w przyszlosci to na pewno nie z tego projektora wiec plyty DVD by mi ulatwily zycie.
Mierzylam ten film ma 8mm a rolka z 18cm.
adi
2018-02-26 08:42:33
Posiada Pani filmy 8mm, które jak najbardziej przegrywamy na DVD lub inne nośniki cyfrowe np. pendrive. Film się nie przewija z rolki na rolkę, gdyż najprawdopodobniej projektor już nie jest sprawny. Pozostałe szczegóły oraz ceny może Pani sprawdzić na stronie https://www.evhs.pl/przegrywanie-filmow-8mm,-super-8.html

Jeżeli szpule są 18 cm i są całe zapełnione filmem, będziemy to koszt 90zł od szpuli. Po przegraniu na nośniki cyfrowe będzie można odtwarzać te filmy na każdym komputerze bez konieczności instalowania dodatkowych kodeków.
W naszej firmie przegrywanie takich filmów odbywa się w trybie poklatkowym, co oznacza, że każda klatka filmu jest skanowana z osobna. Dzięki tej metodzie uzyskuje się znacznie lepszy obraz niż przy przegrywaniu ich metodą live, gdzie odtwarzany film na projektorze nagrywa się kamerą.


Wróć do spisu treści