Przegrywanie filmów na DVD czy nośnik USB? - Aktualności - Digital - Usługi Archiwizacyjne

Digital - VHS na DVD
ul. Znicza 21
04-121 Warszawa
Digital - VHS na DVD
ul. Paczkowska 26
50-503 Wrocław
Logo firmy Digital
Digital - VHS na DVD
ul. Olbrachtowska 48
54-063 Wrocław
Przejdź do treści

Przegrywanie filmów na DVD czy nośnik USB?

Digital - Usługi Archiwizacyjne
Opublikowany przez w VHS ·
Jak powoli czas pokazuje płyty DVD także jak kiedyś kasety VHS odchodzą do lamusa. Większość z nowych przenośnych komputerów już nie posiada odtwarzacza DVD. Oczywiście zostaje dodatkowa możliwość zakupienia odtwarzacza DVD na USB. Następca krążków DVD jakim jest BLU-RAY nie zyskał zbyt dużej popularności. W związku z tym najbardziej rozsądnym rozwiązaniem zostaje przenośna pamięć USB. Przenośne dyski twarde wielkości ponad 1TB można zakupic w cenie poniżej 200zł. W przypadku nagrywania filmów na nośniki USB takiej wielkości nie jesteśmy ograniczeni do wielkośi płyty i możemy pozwolić sobie na swobodnie duży bit rate. Zmiejszenie kompresji jest widoczne gołym okiem. Często przegrywane kasety są długości 4 godziny a czasami więcej. Wiąże się to z podziałem filmu na dwie części przy nośnikach DVD co także jest pewnym uniedogodnieniem.


2 komentarze
Bertha
2018-03-02 08:55:04
Dostałam darmowy Pendrive z poradnikiem Pani Domu. Pamięć jest wielkości 32 GB, proszę o informację czy będzie się nadawała?
Admin
2018-03-02 09:25:38
Witam. Niestety nie wiem dokładnie jaki Pendrive został dostarczony na prezenty dla czytelników tej gazety, jednak prawdopodobnie jest to pamieć niskiej jakości. Oprócz wielkości pamięci wyrażonej w gigabajtach istotna są także pozostałe parametry takie jak prędkość zapisu oraz odczytu danych oraz system plików. Zbyt niska prędkość przesyłu danych podczas odczytu może sprawić, że nie będzie możliwości odtwarzania filmu na TV lub komputerze bezpośrednio z niej. W takim wypadku należy skopiować pliki na dysk twardy komputera i odtwarzać z dysku. Kolejną sprawą jest system plików do jakiego została sformatowana pamięć. Najczęściej jest to FAT 32, która niesie za sobą ograniczenia w postaci maksymalnej wielkości pliku do 4 GB. Dla przykładu godzina filmu skompresowanego do MPEG 2 z kasety VHS zajmuje ponad 4 GB. W większości firmowych pendriv istnieje możliwość zmiany systemu plików na NTFS po odpowiednim formatowaniu, jednak niektóre pamięci nie dają się sformatować na nowszy system z uwagi na problemy z czasem dostępu oraz uprawnieniami do zasobów. Więcej informacji na temat systemu plików można znaleźć na stornie Microsoftu.


Wróć do spisu treści