Aktualności - Digital

Digital logo
Usługi archiwizacyjne
Przejdź do treści

Jak przegrać kasety VHS na DVD

Digital
Opublikowane według Adrian w VHS · 11 Sierpień 2020
Tags: jaksamemuprzegraćVHSDVD
Samodzielne przegrywanie kaset VHS na poziomie amatorskim jest stosunkowo prote. Wystarczy do tego odpowiedni sprzęt, trochę wiedzy oraz cierpliwości.
Jak przegrać kasety VHS na DVD - potrzebny sprzęt (urządzenia)
- sprawny magnetowid
Jeżeli będziemy go wyciągać z piwnicy, po długim leżeniu, zdecydowanie w pierwszej kolejności należy wyczyścić głowicę. Jak to zrobić i nie zniszczyć głowicy opisałem w artykule czyszczenie-glowicy-magnetowidu. Jeżeli magnetowid nie działa i nie mamy od kogo go pożyczyć, to należy rozważyć jego zakup, lub ewentualnie przegrywanie VHS na DVD zlecić firmie.
- Video Grabber
Do zastosowań amatorskich wystarczy popularny video grabber na USB. Jest to prosty sprzęt w użyciu, zazwyczaj wystarczy go podłączyć pod port USB w komputerze oraz zainstalować dostarczone sterowniki.
obraz 12

Jak przegrać VHS na DVD? - Podłączenie Video Grabbera
Do podłączenia video grabbera z magnetowidem będzie potrzebny kabel Chinch - RCA. Żółty kabel jest odpowiedzialny za wizję, a biały i czerwony za fonię. Zanim zdecydujesz się na zakup popularnego Video Grabbera na USB dobrze sprawdź opinię innych użytkowników. Sprzęt tego typu cieszy się dużą popularnością ze względu na cenę, jednak jakosć obrazu i dźwięku jaki generują jest mierna.
obraz 13
Zapraszam także do przeczytania wpisu na blodu  Test Video Grabberów - jaki wybrać?
Na końcu artykułu znajduje się film z testu Video Grabbera EasyCap

Co należy wiedzieć o standardzie VHS
został opracpwany przez firmę JVC i zaprezentowany światu w 1976 roku. Dzięki dobrej polityce firmy, wybił się spośród innych standardów i był najczęściej stosowany do użytku domowego.

W tym tekście znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania związane ,,jak samemu przegrać kasety VHS na DVD" – od mocnych podstaw, do bardziej zaawansowanych rozwiązań stosowanych przez naszą firmę podczas realizacji usług. Niezależnie od tego, czy chcesz zając się samodzielnym przegrywaniem swoich kaset czy zlecić je nam - musisz znać chociaż podstawy.
Z naszą ofertą możesz się zapoznać https://www.evhs.pl/przegrywanie-kaset-vhs.html

Spis Treści:

TBC
Film pokazuje różnicę pomiędzy zwykłym magnetowidem a takim
z funkcją TBC
obraz 1        

Obraz i dźwięk przegrany z profesjonalnego magnetowidu JVC
Na filmie porówanie magnetowidów, podstawowego Hitachi, którego
można spotkać w domowym użytkowaniu z profesjonalnym JVC

Na jakim sprzęcie pracujemy?
Podczas przegrywania VHS na DVD stosujemy wysokiej klasy magnetowidy, modele z firm Panasonic oraz JVC

- VHS C
jest to kaseta o znacznie mniejszych wymiarach od standardowej VHS. Została zaprojektowana z myślą o kamerach amatorskich dla zmniejszenia ich wymiaru. Po zastosowaniu adaptera (kasety matki) można ja odtwarzać w zwykłym magnetowidzie.
- S VHS
jest to rozwinięcie formatu VHS. Sygnał z takiego magnetowidu jest przesyłany przez kabel S-VIDEO. Kasety S VHS można odtwarzać tylko w magnetowidach dedykowanych do tego formatu.
Główną zaletą ulopszonego formatu VHS jest zwiększeni rozdzielczości z 240 na 400 linii oraz rozdzielenie kompozytowego sygnału na dwie składowe, co skutkowało lepszym odzwzorowaniem kolorów. Nie bez naczenia pozostawiono także dźwięk, który w nowym formacie jest zapisany z jakości hi-fi. Wszystkie ulepszenia spodowowały, że filmy zystakły na jakości. Jednak głównym problemem pozostaje brak kompatybilniści wstecznej, co oznacza, że filmów w formacie S-VHS nie obejrzymy na starszych magnetowidach VHS.

Systemy transmisji kolorów
- PAL
- SECAM
- NTSC
Podczas wprowadzania telewizji kolorowej powstały 3 podstawowe systemy nadawania kolorów. W różnych krajach ze względów politycznych oraz gospodarczych stosowano inny system, a także ich odmiany oznaczane literowo od B do N. Kasety przywiezione z ameryki północnej, lub nagrane na sprzęcie takiego pochodzenia nie będą prawidłowo odtwarzane na magnetowidzie przeznaczonym do systemu PAL stosowanego w Polsce. Częstym efektem odtwarzania kasety NTSC na systemie PAL jest widoczny zielony pas w dolnej częci obrazu.
D VHS - pod koniec ery magnetowidów powstał format cyfrowy kaset VHS, które charakteryzowały się bardzo dobrą jakością obrazu oraz możliwością zapisu wielu godzin filmu na jednej kasecie. Jednak pomimo swoich zalet został wyparty z rynku przez płyty DVD.  8
recenzje

Adrian
16 Wrz 2020
Jak najbardziej istnieje możliwość przegrania kaset w systemie NTSC na plik cyfrowy z zachowaniem formatu NTSC.Jest to głównie amerykański system telewizji analogowej, podobnie jak w systemie PAL obraz jest wyświetlany z przeplotem. W przypadku systemu NTSC częstotliwość zmian półobrazów wynosi około 30 na sekundę i to jest najważniejszy parametr do zachowania przy digitalizacji. Wszystkie te parametry warto zachować, żeby utrzymać najwyższą jakość obrazu.
Prok
27 Sie 2020
Witam. Czy przegrywają państwo kasety w formacie NTSC z zachowaniem parametru tego systemu?
Adrian
23 Sie 2020
Czy warto przegrywać kasety VHS na płyty DVD? Jak dla mnie płyta DVD nie do końca jest to idealnym nośnikiem danych. Jednak większość naszych klientów preferuje właśnie takie rozwiązanie. Zdarzają się też kliencie, którzy chcą swoje filmy przegrane z VHS oglądać na bardzo starym odtwarzaczu płyt DVD, który obsługuje tylko format DVD-Video. Dobrze jest, jak przed przegraniem kaset nas o tym poinformują, niestety zazwyczaj przychodzą z pretensjami, że płyta nie działa... Wtedy oczywiście zmienimy format z mp4 na DVD-Video i jest ok.

Najlepszą alternatywą dla płyt DVD jest przenośna pamięć USB. Np. przenośny dysk twardy lub szybki i pojemy pendrive. Preferujemy, jeżeli klient dostarczy swój nośnik sam, jednak istnieje możliwość zakupienia pendrive lub dysku u nas w promocyjnych cenach. Wtedy dobieramy pojemność pamięci optymalnie pod przegrane filmy.


Istnieje także możliwość ściągnięcia filmów z naszego prywatnego dysku w chmurze. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a skorzystanie z dysku na potrzeby ściągnięcia filmu jest darmowe. Więcej informacji o tym można znaleźć na https://www.evhs.pl/blog/?dysk-cloud-pamiec-w-chmurze
Bogdan
22 Sie 2020
Pytanie czy kasety VHS warto jeszcze przegrywać na płyty dvd? W moim laptopie nawet nie mam napędu... Czy macie państwo jakaś alternatywe?
Adrian
18 Sie 2020
Czas realizacji takiego zlecenia to zwykle do 5 dni
Ryszard
14 Sie 2020
Jaki jest czas realizacji usługi przegrywanie VHS na DVD? Mam 7 kaset VHS i jedną VHS-C
Adrian
13 Sie 2020
Dzień dobry. Siedziba naszej firmy mieści we Wrocławiu:
Digital
ul. Paczkowska 26
50-503 Wrocław
Zamiast wysyłać paczkę pocztą polecamy zamówić kuriera na naszej stronie internetowe. Wystarczy wybrać zakładkę ,,wysyłka" w menu.
Karola
13 Sie 2020
Dzień dobry. Mamy pytanie, gdzie się mieści siedziba Państwa firmy. Czy kasety można wysłać pocztą?
Wróć do spisu treści