Pleśń na kasecie VHS

Digital logo
Przejdź do treści

Pleśń na kasecie VHS

Digital
Opublikowane według Adrian w VHS · 5 Lipiec 2020
Tags: pleśćkasetabruduszkodzona
  • Pleśń na kasecie VHS
Pleśń to potoczna nazwa saprofitycznych grzybów, powstawanie jej sprzyja wilgoć. Często z uwagi na duże gabaryty kaset VHS, są przetrzymywane w piwnicach. Po kilku latach trzymania kaset w takich warunkach może pojawić się biały nalot na taśmie. Kasety spleśniałe często nie nadają się do odtwarzania lub powodują zakłócenia w obrazie i dźwięku. Niekiedy w zaawansowanych przypadkach nie nadają się do użytku z powodu sklejania się taśmy. Odtwarzanie takiej kasety w magnetowidzie powoduje zabrudzenie głowicy oraz pozostałych elementów mechanizmu

  • Naprawa spleśniałej taśmy VHS
W większości przypadków jest możliwa naprawa spleśniałej taśmy. Jedynym sposobem jest kilkukrotne ,,przepuszczenie" jej przez magnetowid. W naszej firmie jest specjalne wideo przeznaczone do takich zadań. Po takim zabiegu kaseta zazwyczaj nadaje się już do odtwarzania na dedykowanym magnetowidzie.
obraz 1

  • Przegrywanie VHS na DVD - Po wyczszeniu kasety należy przegrać ją na cyfrowy firmat. Pliki filmowe nie mają tendencji do pleśnienia :) Należy również pamiętać, że czas nie sprzyja jakości nagrań na kasetach VHS. Polecamy profesjonalną archiwizajcę w naszej firmie w rozsądnej cenie.


0
recenzje

Digital
ul. Paczkowska 26
50-503 Wrocław
Wróć do spisu treści