Programy do przechwytywania obrazu i dźwięku

Digital logo
Przejdź do treści

Programy do przechwytywania obrazu i dźwięku

Digital
Opublikowane według Adrian w VHS · 17 Lipiec 2020
Tags: programprzechwytywanieobrazu
Przedstawiam najpopularniejsze programy służące do przechwytywania obrazu i dźwięku. Większość z nich jest dostępna jako oprogramowanie dostępne do grabberów dostarczonych wraz z urządzeniem.

  • VHS to DVD 2.0 SE
programem najczęściej dostarczany do urządzeń typu Grabber. Zaletą tego programu jest jego prostota. Należy wybrać jedynie urządzenie, jakim obraz ma być przechwytywany i wcisnąć czerwony przycisk. W małym okienku mamy podgląd obrazu. Program automatycznie dzieli pliki na 4 GB ze względu na ograniczenia z wielkością plików w formacie FAT 32. Przechwytywany film jest zapisany w systemie progresywnym. Wadą programu jest kodek, który automatycznie dostosowuje intensywność kompresji. Kiedy w przechwytywanym filmie występują przerwy w nagraniu w postaci pasków lub czarnego obrazu kodek mocno kompresuje obraz, po przerwie jednak na filmie widać liczne artefakty. W nowszych wersjach tego oprogramowania nie poprawiono tego błędu. Po przechwyceniu filmu można go nagrać na płyty DVD dodatkowo tworząc menu.

Zalety:
- prostota
- komprecja plików w locie
- obsługa większości znanych urządzeń
Wady:
- dzielenie plików na 4 GB
- problemy z kodekiem
- obraz jedynie progresywny

  • VirtualDub
darmowym programem w zakresie zastosowań poza komercyjnym. Zdaniem wszystkich bardziej i mniej doświadczonych filmowców najlepszy program do przechwytywania video. Wszystkie parametry możemy dostosować do swoich potrzeb.

Zalety:
- możliwość wyboru kodeka
- wiele ustawień różnych parametrów
Wady:
- podstawowy montaż filmów

  • Windows Movie Maker
program można bezpłatnie pobrać w ramach pakietu Podstawowe Programy Windows. Jest to dobry i stabilny program, warto zacząć swoją przygodę z filmowaniem od niego. Dużym plusem jest polska wersja językowa. W swojej gamie posiada wiele ciekawych opcji. Jakość przechytywanych filmów oceniam na bardzo dobrą, szczególnie w AVI - DV. Nie jest jednak kompatybilny z niektórymi urządzeniami do przechwytywania obrazu. Niby je widzi, ale albo jest problem z obrazem, albo nie ma dźwięku.

Zalety:
- darmowy
- polska wersja językowa
- możliwość publikowania filmów w portalach społecznościowych
Wady:
- od lat bez poprawek i aktualizacji

  • Pinnacle Studio
bardzo dobry i rozbudowany program. Cechuje go bogata baza efektów specjalnych oraz niska cena jak za taki standard. Najnowsze wersje posiadają polski interfejs. Bardzo stabilny program, nadający się także do przechwytywania video. W teście rozpoznawał wszystkie urządzenia. Wiele możliwości ustawień kodeka. Na końcowym etapie można stworzyć menu i wypalić płytę DVD/BLU-RAY. Dobrze się sprawdzał także przy przechwytywaniu obrazu z kamer miniDV.

Zalety:
- bogaty w funkcje i ustawienia
- duża baza efektów specjalnych
Wady:
- płatny

Jeżeli cierpisz na brak czasu lub jednorazowo miałbyś wydać pieniądze na drogie programy, to polecamy nasze usługi przegrywanie VHS na DVD oraz filmów 8 mm w naszej firmie.


0
recenzje

Digital
ul. Paczkowska 26
50-503 Wrocław
Wróć do spisu treści