Programy do wycinania fragmentów filmów bez konieczności rekodowania

logo firmy
Przejdź do treści
obraz boczny 1
obraz boczny 2

Programy do wycinania fragmentów filmów bez konieczności rekodowania

Digital
Opublikowane według Adrian Bernekier · środa 13 Wrz 2023
Tags: programywycinaniefragmentówfilmówbezkoniecznościrekodowania

Tak, istnieją programy do wycinania fragmentów filmów bez konieczności ponownego kodowania.

Te programy pozwalają na precyzyjne wybieranie i usuwanie określonych fragmentów z plików wideo bez konieczności konwersji całego materiału. Oto kilka popularnych narzędzi, które umożliwiają takie wycinanie:

  • Avidemux: Jest to darmowy i otwarty program, który pozwala na wybieranie fragmentów wideo do wycięcia. Nie wymaga rekodowania, co oznacza, że ​​możesz zachować oryginalną jakość wideo. Działa na różnych platformach, takich jak Windows, macOS i Linux.
  • Adobe Premiere Pro: To profesjonalne oprogramowanie do edycji wideo, które umożliwia precyzyjne wycinanie fragmentów filmów. W Adobe Premiere Pro można używać narzędzi do przycinania i dzielenia klipów, aby uzyskać dokładny efekt bez konieczności rekodowania całego filmu.
  • Final Cut Pro X: Jest to profesjonalne oprogramowanie do edycji wideo dostępne na platformie macOS. Pozwala na precyzyjne wycinanie fragmentów filmów bez rekodowania.
  • HitFilm Express: HitFilm Express to bezpłatne oprogramowanie do edycji wideo, które oferuje funkcje wycinania i przycinania. Pozwala na edycję wideo w różnych formatach bez konieczności rekodowania.
  • VLC Media Player: To odtwarzacz multimedialny, ale posiada także narzędzie do wycinania fragmentów filmów. Możesz otworzyć plik wideo w VLC i użyć opcji "Nagrywanie" lub "Konwersja" do wycinania fragmentów.
  • HandBrake: Chociaż HandBrake jest przede wszystkim narzędziem do konwersji wideo, ma również funkcję wycinania fragmentów. Możesz wybrać obszar czasowy, który chcesz zachować, a następnie przekonwertować go do wybranego formatu.

Pamiętaj, że podczas wycinania fragmentów filmów zawsze istnieje ryzyko utraty jakości.

Zwłaszcza jeśli zapisujesz plik w tym samym formacie i rozdzielczości bez rekodowania. Dlatego zaleca się staranne wybieranie parametrów i formatów wyjściowych, aby uzyskać pożądane efekty.


0
recenzje

Wróć do spisu treści