Jak powstało pierwsze nagranie filmowe?

logo firmy
Przejdź do treści
obraz boczny 1
obraz boczny 2

Jak powstało pierwsze nagranie filmowe?

Digital
Opublikowane według Adrian Bernekier · środa 18 Paz 2023
Tags: Jakpowstałopierwszenagraniefilmowe
Pierwsze nagranie filmowe to zapis ruchu, który został utrwalony na taśmie filmowej. Istnieje wiele kontrowersji dotyczących tego, który film jest uważany za pierwszy w historii, ponieważ wiele eksperymentów nad ruchem i obrazem zostało przeprowadzonych na przestrzeni lat.

Arrival of a Train at La Ciotat


Jednakże często uważa się, że pierwszym filmem w historii był "Arrival of a Train at La Ciotat" (także znany jako "The Arrival of a Train at La Ciotat Station") nakręcony przez braci Auguste i Louisa Lumière.

Ten film został zaprezentowany po raz pierwszy publicznie 28 grudnia 1895 roku w Paryżu. Pokazywano na nim przyjazd pociągu do stacji kolejowej w La Ciotat, a widzowie, którzy oglądali go na dużym ekranie, mieli wrażenie, że pociąg zmierza w ich kierunku. Film ten uważany jest za przełomowy moment w historii kina, ponieważ po raz pierwszy pokazywał on potencjał filmu jako medium do rejestrowania i reprodukowania ruchu.
Oczywiście, istniały wcześniejsze eksperymenty związane z fotografią ruchu, ale to nagranie Lumière jest często uważane za symboliczny początek kina jako formy rozrywki i sztuki.


0
recenzje

Wróć do spisu treści