Przegrywanie VHS na DVD, Przegrywanie kaset VHS - Digital

Digital logo
Przejdź do treści

Przegrywanie VHS na DVD, Przegrywanie kaset VHS

Usługi i cennik > Video
Przegrywanie VHS na DVD
Przegrywanie VHS na dysk USB

Oferujemy możliwość pobrania filmów z dysku w chmurze
28 zł/sztuka bez względu na długość nagrania
Przegrywanie kaset VHS na DVD. Po przegraniu otrzymają Państwo płytę DVD z gotowym plikiem mp4. Na życzenie klienta możemy nagrać płytę w formacie DVD-VIDEO
Przegrywanie VHS na nośnik USB
28 zł/sztuka bez względu na długość nagrania

Do wykonania tej usługi prosimy, o dostarczenie nośnika USB (pendrive, dysk USB) Można u nas nabyć taki nośnik w promocyjnej cenie. Wielkość nośnika jest ustalana indywidualnie z klientem
Dodatkowa kopia DVD
5zł/szt

Przegrywanie VHS na DVD - najwyższa jakość

Firma Digital oferuje przegrywanie kaset VHS na DVD oraz na inne nowoczesne nośniki. Stosujemy magnetowidy o najwyższych standardach, które ciężko spotkać w Polsce. Do archiwizacji filmów wybieramy marki premium wśród odtwarzaczy. Zdecydowanie najczęściej kasety są archiwizowane na magnetowidach firmy JVC, który jest wynalazcą standardu VHS. Pierwszym magnetowidem systemu produkowanym seryjnie był HR-3300, zaprezentowany pod koniec 1976 roku. Następnie wielu producentów zaczęło produkcję swoich sprzętów na licencji JVC. Jednym z pionierów w branży stał się Panasonic, sprzęt z tej firmy również wykorzystujemy do przegrywania kaset VHS.

Do konwersji formatu analogowego na cyfrowy stosujemy kamery DV z przetwornikiem analogowo - cyfrowym. Gdzie obraz z magnetowidu do kamery jest przesyłany za pomocą kabla S-Video lub Composite RCA. Następnie po konwersji z kamery na komputer za pomocą kabla FireWire (IEEE1394). Sposobów na przegrywanie VHS na DVD jest wiele, jednak ten jest uważany jako jeden z najlepszych.

W końcowym etapie archiwizacji filmy zostają poddane obróbce cyfrowej. Ucięte zostają zakłócenia przed i za filmem. Obraz zostaje odszumiony sprawdzonym filtrem. Nie ma na to uniwersanlego sposobu, gdyż każda kaseta VHS jest inna i każda została nagrana na innym sprzęcie, więc do zleceń podchodzimy indywidualnie.

Najlepsza oferta we Wrocławiu

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w zakresie przegrywania kaset VHS oraz wielu innych usług związanych z archiwizacją materiałów analogowych. Powierzając nam swoje kasety, masz pewność, że ,,wyciągniemy" z nich wszystko, co się da.
Sprawdź nasze opinie na Google i Facebooku, zobacz ile osób nam zaufało.

Znajdziesz nad pod adresem:

Digital
ul. Paczkowska 26
50-503 Wrocław
VHS na DVD

Przegrywanie VHS na DVD - Czym jest ?

Jest to dość złożony proces cyfryzacji nagrań analogowych, znajdujących się na kasecie VHS. Prawie w każdym domu w talach 80 - tych znajdował się magnetowid, jednak z różnych przyczyn uległ on uszkodzeniu lub po prostu podczas np. przeprowadzki nie wkomponował się w wystrój nowego pomieszczenia. Same kasety VHS zajmują dość dużo miejsca i są niewygodne w magazynowaniu. Jednak jak pokazuje czas nagrania, szczególnie te filmowane prywatną kamerą mają dla nas szczególne znaczenie. Z pewnością są dużo bardziej wartościowe niż same kasety VHS oraz magnetowid. Dlatego też warto zadanie przegrywania VHS na DVD powierzyć nam - profesjonalistom. Od 2014 roku prowadzimy naszą działalność związaną z przegrywaniem VHS na DVD, kierując się głosem naszych klientów, ciągle podnosimy jakość naszych usług, stosując najważniejsze elementy:

- korektor podstawy czasu TBC
- odszumianie obrazu i dźwięku
- dynamiczny dobór kompresji przy wypalaniu płyt
- profesjonalne magnetowidy firmy JVC lub Panasonic
- wypalanie filmów na dobrych i sprawdzonych nośnikach

Przegrywanie kaset VHS na DVD - Dlaczego to takie ważne?

Przegrywanie VHS na DVD jest bardzo ważną czynnością, jeżeli nie chcemy stracić naszych nagrań. Kaseta VHS ulega starzeniu się a w raz z tym nagrane na nich filmy tracą na jakości. Proces niszczenia kaset przyspieszają także inne czynniki, międzi innymi wilgoć, pleśń oraz kurz. Podczas przegrywania kasety VHS magazynowanej w złych warunkach mogą pojawić się zakłócenia. Często w postaci migotania, pasów itd. Warto też dodać, że podczas samego odtwarzania kasety, dochodzi do tarcia taśmy o bęben głowicy wirującej, co również po dłuższym czasie nie sprzyja naszym filmom. Dlatego warto przegrać swoje kaset VHS na DVD lub inną postać cyfrową. Zlecając tę usługę nam masz pewność, że zostanie ona wykonana profesjonalnie i na w pełni sprawnym sprzęcie. Jest to bardzo ważne, gdyż np. uszkodzony magnetowid może wciągać taśmę, a uszkodzone fragmenty filmu mogą się okazać już nie do odzyskania.

Jaki format oraz kodek stosujemy

Od 2003 roku standard kodowania AVC (Advanced Video Coding) przyjęto do ISO MPEG - 4 wraz z rekomendacją H.264. Tym sposobem został wyparty z rynku znany i najbardziej popularny standard kodeków MPEG 2, stosowany również podczas przegrywania VHS na DVD ( który został przyjęty w 1995 roku).

W związku z wymaganiami oraz potrzebami naszych klientów od dnia 01.04.2019r wszystkie zlecenia przegrywania kaset VHS na DVD są realizowane z użyciem plików MP4 (H.264).
Nowy kodek głównie cechuje:
- mniejsza powierzchnia plików
- wysoka jakość obrazu, co jest bardzo istotne dla naszych klientów podczas przegrywania VHS na DVD
- duża kompatybilność z urządzeniami (po 2003r)
- obsługę przez wszystkie znane programy do edycji video
- możliwość łączenia starych filmów z nagranymi nowoczesną kamerą
- łatwość powielania na zasadzie ,,kopiuj - wklej"

Na życzenie klienta w dalszym ciągu istnieje możliwość przegrania VHS na DVD w starym formacje DVD - Video, ze standardem MPEG2.
Należy pamiętać, że format płyty DVD - Video wiąże się z podziałem pliku Video na kilka części tak, żeby pliki nie były większe niż 4GB (ograniczenia FAT32). Zazwyczaj podział następuje na 4 pliki po 1 GB. Do uzyskania jednolitego pliku MPEG2 potrzebne będzie oprogramowanie do filmów z możliwością przechwycenia obrazu z DVD.
Podczas przegrywania VHS na DVD możemy także dostosować format oraz kodek filmu do Twoich potrzeb. Do wyboru proponujemy:
  • AVI format plików Video stosowany głównie do dalszej obróbki wideo
  • DV (Digital Video) – format cyfrowy stosowany głównie w kamerach cyfrowych
  • M2TS (Blu-ray) – format zapisu filmów przez kamery AVCHD
  • MKV (Matroska) – kontener multimedialny służący do przechowywania dźwięku i obrazu
  • MOV technologia stosowana przez firmę Apple, wiąże się z wieloma innymi standardami
  • MPG format Video stosujący mpeg - 1 oraz mpeg - 2
Na potrzeby np. emitowania filmu w jakimś spocie reklamowym lub połączenie filmu z innym możemy dostosować się także do innych standardów. Wszystko do ustalenia indywidualnie.

Technologie, które istotnie poprawiają jakość obrazu i dźwięku

  • Korekcja podstawy Czasu TBC - jeden z ważniejszych elementów podczas przegrywania VHS na DVD
jest układem, który stosuje się w celu zmniejszenia lub wyeliminowania błędów wynikających z niestabilności mechanicznej występującej w nagraniach realizowanych na nośnikach analogowych.
  • Dolby Digital
standard kodeka dźwięku używany na większości płyt DVD-Video. Doskonale sprawdza się przy konwersji materiału dźwiękowego analogowego na cyfrowy podczas przegrywania kaset VHS.
  • 3DNR
trójwymiarowa redukcja szumów. Szumy są częstym powodem pogorszenia jakości nagrań wideo. Jednym z najczęstszych czynników prowadzących do zakłóceń w obrazie jest zbyt niski poziom światła.

Paramtery techniczne kaset VHS

Standard VHS ( skrót od Video Home System )
jest to system zapisu oraz odtwarzania analogowego wideo. Opracowany przez firmę JVC a następnie zaprezentowany w Japonii 9 września 1976 roku. Nośnikiem danych była taśma magnetyczna, umieszczona w niewielkiej kasecie o wymiarach 188 × 104mm × 25 mm.
Film zapisany na kasecie VHS
ma rozdzielczość poziomą 240 linii. W dzisiejszych czasach oglądamy raczej filmy w jakości HD i rodzielczości poziomej 1080 linii. Jest możliwe przegranie filmów VHS na rozdzieczlość HD poprzez stosowanie interpolacji (stworzenie nowego piksela na podstawie sąsiadujących), jednak ta metoda wizualnie nie jest bardzo skuteczna, w związku z tym wystarczającą rodzielczością przy zgrywaniu kaset okazuje się 720 x 576. Należy także zwrócić uwagę na fakt, że format obrazu zapisany na kasetach to 4:3, czyli prawie kwadratowy. Rozciąganie obrazu do formatu nowych telewizorów (16:9) spowoduje efekt "jajowatej głowy". Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest pogodzenie się z czarnym marginesem po bokach.

Długość kaset VHS

Kasety VHS były produkowane w różnych długościach. Najkrótsze, przeznaczone do zastosowań domowych umożliwiały zapis 30 minut filmu, najdłuższe az 5 godzin. Jednak kasety o długości 5 godzin są raczej rzadko spotykane i stwarzały problemy w niektórych magnetowidach. Najbardziej popularne długości to 3 i 4 godziny.
Kasety VHS oznaczone literką E
Kasety VHS są odpowiednio oznaczone i dla standardu PAL i SECAM stosowano oznaczenie literką E, oraz cyfrowo długość w minutach np. E180, E240. W związku z inną prędkością przesuwu taśmy w standardziej NTSC.
Kasety VHS oznaczone literką T
Kasety VHS zostały oznaczone literką T dla standardu NTSC i odpowiednią długością w minutach np T180, T240. Różnica w prędkości przesuwu taśmy między formatami jest znaczna, dlatego do odtwarzania taśm w formacie NTSC należy używać magnetowidu przystosowanego do tego formatu. Zazwyczaj sprzęt produkowany u schyłku kaset VHS odtwarzał wszystkie możliwe formaty. Nawet niektóre magnetowidy bez systemu SVHS miały możliwość odtwarzania takiej kasety w standardzie VHS.

Przegrywanie kaset VHS na dysk twardy

Przegrywanie kaset VHS na dysk twardy USB jest zdecydowanie bardziej trwałą opcją niż DVD. Dobrze traktowany twardy dysk może zachować swoje dane latami. Dodatkowo dane zapisane na dysku twardym możemy w łatwy sposób przenosić na kolejne nośniki np. kiedy chcemy podzielić się nimi z rodziną i zajomymi. Jest to także dobra opcja dla tych, którzy chcą się zająć dalszą obróbką swoich filmów. Dla zainteresowanych opisałem kilka darmowych programów, którymi bez problemu będziemy mogli edytować nasze filmy Darmowe programy do edycji Video
Digital
ul. Paczkowska 26
50-503 Wrocław
Wróć do spisu treści