Przegrywanie kaset VHS na DVD - Digital - Usługi Archiwizacyjne

Digital - VHS na DVD
ul. Znicza 21
04-121 Warszawa
Digital - VHS na DVD
ul. Paczkowska 26
50-503 Wrocław
Logo firmy Digital
Digital - VHS na DVD
ul. Olbrachtowska 48
54-063 Wrocław
Przejdź do treści

Przegrywanie kaset VHS na DVD

Usługi i cennik > Video

Przegrywanie VHS na DVD

Przegranie kaset
VHS, S-VHS
na płytę DVD - VIDEO
25zł za kasetę bez wzgledu na jej długość.
W cenie poprawa jakości obrazu, płyta DVD + koperta
Przegranie materiału z nośników analogowych na płyty DVD - VIDEO. Umożliwi to oglądanie filmów na stacjonarnym odtwarzaczu DVD oraz na komputerze bez konieczności instalowania dodatkowych kodeków i sterowników.
Przegranie kaset od kamer
Video 8, VHS-C, Hi8, miniDV
na płytę DVD - VIDEO
20zł za kasetę.
W cenie poprawa jakości obrazu, płyta DVD + kopertaDodatkowa kopia nagrania na przenośną pamięc USB
5zł / szt

Uwaga! Wszystkie podane ceny są cenami BRUTTO. Opłata jest pobierana za każdą rozpoczętą godzinę.
Zobacz także:
Masz pytania?
Napisz do nas! wyślij wiadomość
Etui DVD
+
kolorowa okłada
na papierze fotograficznym

5zł / szt
Promocja!

Etui DVD
+
kolorowa okładka

2 zł/szt
  • Uchroń swoje nagrania przed utratą
  • Zamień stare filmy w użyteczne pliki cyfrowe wysokiej jakości
  • Oglądaj rodzinne filmy na ekranie monitora lub telewizora
  • Dziel się filmami z najbliższymi. Zachowaj wspomnienia
Przegrywanie vhs na dvd

Przegrywanie VHS na DVD - najwyższa jakość w Polsce

Nasza usługa przegrywania kaset VHS na DVD jest przeznaczona dla osób wymagających.

- wykonanie usługi na profesionalnym sprzęcie
- stosujemy korektor podstawy czasu TBC
- naprawiamy obraz i dźwięk poprzez odszumianie
- stosujemy dynamiczny dobór kompresji przy wypalaniu płyt
- wszystkie magnetowidy posiadamy firmy JVC
- filmy wypalamy na dobrych i sprawdzonych nośnikach

VHS na DVD - poprawa obrazu

Podczas przegrywania kaset do formatu cyfrowego ważne jest stosowanie funckji TBC (Korekcja Podstawy Czasu). Obraz przestaje pływać i jest równy na bokach. Nie trzeba wprawionego oka, żeby zobaczyć różnicę. Kolejną istotną zaletą magnetowidów JVC jest funkcja 3DNR, czyli trójwymiarowa redukcja szumów. Nagrania anologowe mają to do siebie, że towarzyszą im szumy w obrazie oraz dźwięku. Jest to szczególnie widoczne podczas powielania filmu z kasety na kasetę. Każda taka kopia odbywa się w sposób stratny i już po wykonaniu piątej kopii film nie nadaje się do oglądania. Stąd też ważne jest, żeby dostarczyć nam pierwszą taką kopię kasety, jeżeli posiadamy ich więcej. Można takrze przynieść obydwie kopię, żebyśmy sami ocenili, która z nich jest lepsza.
porównanie filmu z funkcją TBC oraz bez
Film pokazuje różnicę pomiędzy zwykłym magnetowidem a takim z funkcją TBC. Firma JVC opracowała system VHS już w 1976 roku i produkowała magnetowidy aż do 2008 r.

Przegrywanie VHS na DVD - parametry techniczne

Czas telewizji analogowej już minął

Film zapisany na kasecie VHS ma rozdzielczość poziomą 240 linii. W dzisiejszych czasach oglądamy raczej filmy w jakości HD i rodzielczości poziomej 1080 linii. Jest możliwe przegranie filmów VHS na rozdzieczlość HD poprzez stosowanie interpolacji (stworzenie nowego piksela na podstawie sąsiadujących), jednak ta metoda wizualnie nie jest bardzo skuteczna, w związku z tym wystarczającą rodzielczości przy zgrywanie kaset okazuje się 720 x 576. Należy także zwrócić uwagę na fakt, że format obrazu zapisany na kasetach to 4:3, czyli prawie kwadratowy. Rozciąganie obrazu do formatu nowych telewizorów (16:9) zpowoduje efekt jajowatej głowy. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest pogodzenie się z czarnym marginesem po bokach.
Magnetowid

Przegrywanie kaset - pokrewne formaty

VHS C - jest to kaseta o znacznie mniejszych wymiarach od standardowej VHS. Została zaprojektowana z myślą o kamerach amatorskich dla zmniejszenia ich wymiaru. Po zastosowaniu adaptera (kasety matki) można ja odtwarzać w zwykłym magnetowidzie.

S VHS - jest to rozwinięcie formatu VHS. Sygnał z takiego magnetowidu jest przesyłany przez kabel S-VIDEO. Kasety S VHS można odtwarzać tylko w magnetowidach dedykowanych do tego formatu.

Systemy transmisji kolorów - PAL, SECAM, NTSC

Przegraj swoje pamiątki u profesionalistów

Podczas wprowadzania telewizji kolorowej powstały 3 podstawowe systemy nadawania kolorów. W różnych krajach ze względów politycznych oraz gospodarczych stosowano inny system, a także ich odmiany oznaczane literowo od B do N. Kasety przywiezione z ameryki północnej, lub nagrane na sprzęcie takiego pochodzenia nie będą prawidłowo odtwarzane na magnetowidzie przeznaczonym do systemu PAL stosowanego w Polsce. Częstym efektem odtwarzania kasety NTSC na systemie PAL jest widoczny zielony pas w dolnej częci obrazu.

Kasety VHS - ciekawostka

D VHS - pod koniec ery magnetowidów powstał format cyfrowy kaset VHS, które charakteryzowały się bardzo dobrą jakością obrazu oraz możliwością zapisu wielu godzin filmu na jednej kasecie. Jednak pomimo swoich zalet został wyparty z rynku przez płyty DVD.  
Pamiątki

Przegrywanie VHS - długość kaset

Kasety VHS były produkowane w różnych długościach. Najkrutsze, przeznaczone do zastosowań domowych umożliwiały zapis 30 minut filmu, najdłuższe az 5 godzin. Jednak kasety o długości 5 godzin są raczej żadko spotykane i stwarzały problemy w niektórych magnetowidach. Najbardziej popularne długiści to 3 i 4 godziny. Kasety VHS są odpowiednio oznaczone i dla standardu PAL i SECAM stosowano oznaczenie literką E, oraz cyfrowo długość w minitach np. E180, E240. W związku z inną prędkością przesówu taśmy w standardziej NTSC kasety zostały oznaczone literką T i odpowiednio długość w minutach np T180, T240. Różnica w prędkości przesówu taśmy między formatami jest znaczna, dlatego do odtwarzania taśm w formacie NTSC należy używać magnetowidu przystosowanego do formatu. Zazwyczaj sprzęt produkowany u schyłku kaset VHS odtwarzał wszystkie możliwe kasety. Nawet niektóre magnetowidu bez systemu SVHS miały możliwość odtwarzania takiej kasety w standardzie VHS.

S-VHS ulepszony format VHS

Główną zaletą ulopszonego formatu VHS jest zwiększeni rozdzielczości z 240 na 400 linii oraz rozdzielenie kompozytowego sygnału na dwie składowe, co skutkowało lepszym odzwzorowaniem kolorów. Nie bez naczenia pozostawiono także dźwięk, który w nowym formacie jest zapisany z jakości hi-fi.

Wszystkie ulepszenia spodowowały, że filmy zystakły na jakości. Jednak głównym problemem pozostaje brak kompatybilniści wstecznej, co oznacza, że filmów w formacie S-VHS nie obejrzymy na starszych magnetowidach VHS.
Wróć do spisu treści