Samodzielne digitalizowanie kaset - Digital - Usługi Archiwizacyjne

Digital - VHS na DVD
ul. Znicza 21
04-121 Warszawa
Digital - VHS na DVD
ul. Paczkowska 26
50-503 Wrocław
Digital - VHS na DVD
ul. Olbrachtowska 48
54-063 Wrocław
Przejdź do treści

Samodzielne digitalizowanie kaset

Zagadnienia > Samodzielne przegrywanie kaset
Podczas samodzielnych prób przegrywanie kaset analogowych do postaci cyfrowej często napotykamy na wiele problemów.

Przegrywanie kaset samemu.
Żaden z producentów takich urządzeń nie daje nam zazwyczaj gotowego rozwiązania na tacy. Najczęściej kupowanym urządzeniem jest video grabber na usb. Cechuje się teoretycznie łatwością używania oraz łatwym zastosowaniem dzięku portowi USB. Video grabber wystarczy wtyknąć do portu usb i podpiąć magnetowid za pomocą kabla koncentrycznego pamiętając o dopasowaniu kolorów końcówek kabla. Zółty obraz, czerwony i biały dźwięk, w wypadku magnetowidów mono jedynie biały. Następnie należy zainstalować program do przechwytywania np. często dostarczany jako dodatek do grabbera Honestech vhs to dvd. Niestety jakość obrazu przechwytywanego w ten sposób jest mierna. Pierwsza sprawa to nasz magnetowid. Żadko kto posiada w domu taki który mogłby sprostać temu zadaniu. Sam napis Panasonic na sprzęcie za wiele nie daje. Odpowiedni do tego zadania jest sprzęd przynajmniej z korektorem TBC (Time Base Correktor). Cena takiego urządzenia na strwisach akcyjnych zaczyna się od 500zł. Taka inwestycja znacząco przewuższa zazwyczaj koszt przegrania kaset w profesionajnej firmie. Port USB 2.0 to następny problem Video Grabberów. Jest on mocno ograniczony co do przepustowości danych. Żaden z producentów nie oferuje swojego sprzętu na USB 3.0. Zanim obraz zostanie przesłany do naszego komputera musi być moco kompresowany w locie.  Takie zastosowanie Video Grabbera ma sens np. przy zapisywaniu sygnału z monitoringu, gdzie kamera zazwyczaj nie rejestruje dźwięku a obraz jest przekazywany progresywnie lub podczas nagrywania gry z konsoli.

Zlecamy przegrywania kaset firmie.
Jeżeli cierpisz na brak czasu i nie masz kiedy posiąść wiedzy związanej z przegrywaniem kaset lub po prostu nie interesuje cię to,  ktoś może zająć się tym za ciebie. Wtedy oczywiście musisz liczyć się z kosztami (ale czy będą one większe niż wydał byś na potrzebny sprzęt?).
Skuteczna firma będzie miała i tak większe doświadczenie niż Ty, ponieważ tam przegrywaniem kaset zajmuje się przeważnie kilka osób a ilość kaset czasem dochodzi do kilkunastu w jedym zleceniu.  
Zlecając przegrywanie vhs na dvd firmie mamy także pomoc w sytuacjach w ewentualnych problemach technicznych związanych z odtwarzaniem gotowych filmów.
Jak wszystko tak i przegrywanie kaset najlepiej zostawić profesjonalista którzy siedzą w branży od dawna. My zyskujemy przez to czas, spokój i mniej nerwów a także oszczędzamy pieniądze.

  • Uchroń swoje nagrania przed utratą i zniszczeniem
  • Zamień stare filmy w użyteczne pliki cyfrowe wysokiej jakości
  • Oglądaj rodzinne filmy na ekranie monitora lub telewizora
  • Dziel się filmami z najbliższymi. Zachowaj wspomnienia
Wróć do spisu treści