Przegrywanie kaset od kamer vhs-c - Digital

nagłówek Digital
obraz Logo
firmowe logo
Przejdź do treści

Przegrywanie kaset od kamer vhs-c

Usługi i cennik > Video > Przegrywanie kaset od kamer
Zgrywanie kaset od kamer na płyty dvd lub pamięć USB
35 zł za kasetę bez względu na jej długość.
Przegranie materiału z kaset od kamer VHS - C na płyty DVD lub pamięć USB.

VHS-C - kompaktowy format kaset VHS

Ten rodzaj kaset różni się od zwykłej kasety VHS jedynie gabarytami. Standard ten został zaprojektowany z myślą o kamerach przenośnych tak aby zmniejszyć ich gabaryty. W większości przypadków sama kaseta VHS jest dłuższa od przeciętniej kasety VHS-C. Po zastosowaniu stosownego adaptera (kasety matki) można taką kasetę odtwarzać w standardowym magnetowidzie. Zdecydowanie lepiej dostarczyć do digitalizacji kasety VHS-C niż ich kopie na kasetach VHS, gdyż każde przegranie kasety analogowej na następną kasetę niesie za sobą stratę.

Odtwarzanie kaset VHS - C w magnetowidzie

Poprzez zastosowanie adaptera kaset VHS-C, potocznie zwanego ,,kasetą matką" istniała możliwość odtwarzanie tego typu kaset w zwykłym magnetowidzie. Ną tą chwile adaptery do kaset VHS-C są słabo dostępne, a cena ich jest wygórowana i zbliża się do 200 zł. Co gorsze jakość dostępnych nowych adapterów znacznie odbiega od tych produkowanych dawniej. System nawijania taśmy na rolki w adapterze jest zasilany zazwyczaj jedną baterią.

Format VHS-C - konkurował z video 8

Głównym konkurentem formatu VHS-C były kasety Video 8, produkowane głównie przez firmę Sony. Gabaryty obu kaset są podobne, a obraz na nich zapisany również jest bardzo podobny. VHS - C posiada większą szerokość taśmy , która wynosi 16 mm .

Kompaktowe kasety VHS-C doczekały się również rozszerzenia do formatu S-VHS-C, który następnie godnie konkurował z formatem Hi8. Na tym jednak zakończono prace nad formatem kompaktowym i w przeciwieństwie do Digital 8, D-VHS-C nigdy nie powstało.
obraz 1

Kaseta VHS-C - parametry techniczne

  • długość kaset VHS-C
- 30 oraz 60 minut
  • systemy kodowania
- NTSC, PAL
  • standard
- obraz zapisany z przeplotem
  • zastosowanie
- amatorskie, głównie filmy domowe - prywatne
  • zabezpieczenia przed skasowaniem
- kaset VHS-C dysponują przełącznikiem blokującym skasowanie, jednak nie wszystkie adaptery kaset przekazywały jego położenie do magnetowidu, co może skutkować przypadkowym skasowaniem.
Wróć do spisu treści