Przegrywanie Taśm Szpulowych - Digital

nagłówek Digital
obraz Logo
firmowe logo
Przejdź do treści

Przegrywanie Taśm Szpulowych

Usługi i cennik > Audio

Przegrywanie taśm szpulowych na CD
Przegranie Taśm Szpulowych


50 zł za sztukę z magnetofonu 2 lub 4 ścieżkowego (zgranie wszystkich 4)

Przegranie materiału z taśmy szpulowej na nośniki cyfrowe. Umożliwi to odsłuch Twoich ulubionych taśm na nowoczesnym odtwarzaczu CD, DVD oraz na komputerze.
Dodatkowa kopia materiału na Pendrive lub kartę SD
Bezpłatnie
Prosimy o dostarczenie Pendrive lub karty SD wraz z materiałem do przegrania.
Podział materiału na utwory
2zł za utwór
Podział materiału audi na utwory ułatwi szybkie przewijanie się między nimi.

Przegrywanie taśm szpulowych na format cyfrowy

Taśmy szpulowe - były stosowane w magnetofonach szpulowych w okresie powojennym do lat 80. Główną cechą ówczesnych odtwarzaczy byla bardzo dobra jakość zapisanego dźwięku. Do wad magnetofonu można zaliczyć jego spory gabaryt, przez co z czasem zostały zastąpione popularnymi do niedawna kasetami.

Przegrywanie taśm szpulowych - nasza usługa

Przegrywanie taśm magnetofonowych - szpulowych nie należy do łatwych zadań. Przede wszystkim wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu - magnetofonu szpulowego. Na dzień dzisiejszy sprawnych i w dobrej kondycji pozostało niewiele. Dodatkowym utrudnieniem są też różne rodzaje magnetofonów i taśm szpulowych.

  • Stosowano różne ilości ścieżek
Najczęściej stosowane magnetofony były dwu i czetro ścieżkowe. Ilość ścieżek to po prostu ilość niezależnie zapisanych kanałów. Stosowano także magnetofony wielościeżkowe -8 , -16 -24, -32, -48 ścieżek.

  • Różne predkości przesuwu taśmy
W zastosowaniach domowych najczęściej stosowano przesuw taśmy z prędkością 9,52 lub 19,05 cm/s. Jak wiadomo, taśmy magnetofonowe nagrane z większą prędkością przesuwu taśmy miały lepszą jakość nagrania, jednak pozwalały na stosunkowo krótszy czas.
Wróć do spisu treści