Skanowanie slajdów - Digital

Digital logo
Przejdź do treści

Skanowanie slajdów

Usługi i cennik > Skanowanie

Skanowanie slajdów

Cennik

 300 dpi                  50 gr
1200 dpi                  70 gr
1600 dpi                  80 gr
2400 dpi                  90 gr
3200 dpi               1.50 zł
4800 dpi               3.50 zł

Profesjonalne skanowanie slajdów

Oferujemy skanowanie slajdów w różnych rozdzielczościach, nawet do 4800 dpi. Polecana przez nas rozdzielczość 3200 dpi jest wystarczająca nawet do dużych powiększeń. Takie zdjęcia można porównać do tych wykonanych nowoczesnymi aparatami z matrycą 10 megapikseli.

Każde zdjęcie przechodzi przez korektę, dodatkowo jest kadrowane i obracane. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jesteśmy w stanie usunąć drobne niedoskonałości oraz ożywić kolory.

Jesteśmy jedną z najczęściej i najwyżej ocenianych firm tego typu na rynku. Otrzymaliśmy rekomendecję od wielu zadowolonych klientów. Zaufaj firmie z ponad 7 -letnim doświadczeniem.

Wysokie opinie w google i na facebooku zobowiązują. Nasze zlecenia wykonujemy z niezwykłą starannością. Zawsze dotrzymujemy umówionych terminów. Do zleceń podchodzimy indywidualnie.

Oferujemy nowoczesne technologie

Na tle konkurencji z pewnością wyróżnia nas stosowanie profesjonalnego sprzętu. Niektóre z ważniejszych technologii wykorzystywanych podczas skanowania slajdów:
- Digital ICE pozwala usunąć niedoskonałości w postaci załamania, pyłków oraz wielu innych problemów związanych z jakością slajdów. Skanowanie z tym systemem trwa znacznie dłużej i wymaga konkretnych zasobów systemowych.
- Dust Removal usuwa pyłki oraz kurz. Pomimo tego zawsze powierzone nam slajdy są odpowiednio przygotowane do skanowania, między innymi kurz oraz brud zostają zdmuchnięte sprężonym powietrzem.

Jaką rozdzielczość wybrać

* 300 dpi - wyłącznie do podglądu na monitorze

Do skanowania zdjęć w takiej rozdzielczości można użyć skanera zintegrowanego z drukarką. Skanery tego typu zazwyczaj oferują taką rozdzielczość jako maksymalną.

*1600 dpi - przeglądanie zdjęć na monitorze

Skanowanie w rozdzielczości 1600 dpi pozwala na swobodne przeglądanie zdjęć na monitorze, ale bez znacznych powiększeń. Nadaje się także do wydruku zdjęć niewielkich rozmiarów.

*2400 dpi - możliwość wydruku zdjęć w formacie 18x24 cm

Skanowanie w rozdzielczości 2400 dpi pozwala na swobodne przeglądanie zdjęć używając niewielkich powiększeń. Poniżej przedstawiamy powiększenie zdjęcia wykonanego w takiej rozdzielczości.

Digital ICE

Funkcja Digital ICE pozwala usunąć trwałe zadrapania, których nie da się usunąć w żaden inny sposób. Jednak przydatna jest jedynie do kolorowych slajdów i negatywów. Tej funkcji używa się w slajdach noszących wyraźne zadrapania, gdyż używanie jej profilaktycznie może spowodować efekt zmniejszenia kontrasu oraz rozmazanie obrazu. Przed podjęciem próby skanowania w tym trybie warto spróbować oczyścić slajd chemicznie.

Usuwanie kurzu, ożywienie kolorów

Podczas skanowania slajdów częstym problemem jest nieprawidłowe odwzorowanie kolorów. Dotyczy to zwłaszcza slajdów ORWO. Przeważającym kolorem może być czerwony lub niebieski. Jest to efekt dość nieprzyjemny dla oka, jednak przy użyciu nowych technologii łatwy do zniwelowania.
Digital
ul. Paczkowska 26
50-503 Wrocław
Wróć do spisu treści