Skanowanie slajdów - Digital - Usługi Archiwizacyjne

Digital - VHS na DVD
ul. Znicza 21
04-121 Warszawa
Digital - VHS na DVD
ul. Paczkowska 26
50-503 Wrocław
Digital - VHS na DVD
ul. Olbrachtowska 48
54-063 Wrocław
Przejdź do treści

Skanowanie slajdów

Usługi i cennik > Skanowanie

Skanowanie slajdów

Cennik

 300 dpi                  50 gr
1200 dpi                  70 gr
1600 dpi                  80 gr
2400 dpi                  90 gr
3200 dpi               1.50 zł
4800 dpi               3.50 zł

Do ceny usługi należy doliczć koszt nośnika wraz z nagraniem CD/DVD 5zł lub dołączyć do zdjęc pamięc USB.
Zobacz także:
Masz pytania?
Napisz do nas! wyślij wiadomość

Profesjonalne skanowanie slajdów

Oferujemy skanowanie slajdów w różnych rozdzielczościach nawet do 4800 dpi. Polecana przez nas rozdzielczość to 3200 dip jest wystarczająca nawet do dużych powiększeń. Dla porównania takie zdjęcia można porównać do tych wykonanych nowoczesnych aparatów z matrycą 10 megapikseli.

Każde zdjęcie przechodzi przez korektę, dodatkowo jest kadrowane i obracane. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologi jesteśmy w stanie usunąc drobne niedoskonałości oraz ożywić kolory.

Skanowanie slajdów - nowoczesne technologie

Na tle konkurencji z pewnością wyróżnia nas stosowanie profesjonalnego sprzętu. Niektóre z ważniejszych technologii wykorzystywanych podczas skanowania slajdów:
- Digital ICE pozwala usunąć niedoskonałości w postaci załamania, pyłki oraz wiele innych. Skanowanie z tym systemem trwa znacznie dłużej i wymaga konkretnych zasobow systemowych.
- Dust Removal usówa pyłki oraz kurz. Pomimo tego zawsze powierzone nam slajdy sa odpowiednio przygotowane do skanowania, miedzy innymi kurz oraz brud zostaja zdmuchnięte sprężonym powietrzem.

Skanowanie slajdów - jaką rozdzielczość wybrać

Skanowanie slajdów w rozdzielczości 300 dpi - wyłącznie do podglądu na monitorze

Skanowanie slajdów w rozdzielczości 1600 dpi - przeglądanie zdjęć na monitorze

Skanowanie slajdów w rozdzielczości 2400 dpi - możliwość wydruku zdjęć w formacie 18x24 cm

Do skanowania zdjęć w takiej rozdzielczości można nawet użyć skanera zintegrowanego z drukarką. Skanery tego typu zazwyczaj oferują taką rozdzielczość jako maksymalną.
Skanowanie w rozdzielczości 1600 dpi pozwala na swobodne przeglądanie zdjęć na monitorze, jednak bez znacznych powiększeń. Nadaje się także do wydruku zdjęć niewielkich rozmiarów.
Skanowanie w rozdzielczości 2400 dpi pozwala na swobodne przeglądanie zdjęć używając niewielkich powiększeń. Poniżej przedstawiamy powiększenie zdjęcia wykonanego w takiej rozdzielczości.

Nowe technologie - Digital ICE

Funkcja Digital ICE pozwala usunąć trwałe zadrapania, których nie da się usunąć w żaden inny sposób. Jednak przydatna jest jedynie do kolorowych slajdów i negatywów. Tej funkcji używa się jedynie w slajdach noszących wyraźne zadrapania, gdyż używanie jej profilaktycznie może spowodować efekt zmniejszenia kontrasu, oraz rozmazanie obrazu. Przed podjęciem próby skanowania w tym trybie warto spróbować oczyścić slajd chemicznie.

Nowe technologie - usuwanie kurzu, ożywienie kolorów

Podczas skanowania slajdów częstym problemem jest nieprawidłowe odwzorowanie kolorów. Dotyczy to zwłaszcza slajdów ORWO. Przeważającym kolorem może być czerwony lub niebieski. Jest to efekt dość nieprzyjemny dla oka, jednak przy użyciu nowych technologii łatwy do zniwelowania.
obraz 1
obraz 2
Obraz 3
Obraz 4
Wróć do spisu treści