Przegrywanie Kaset Magnetofonowych - Digital

nagłówek Digital
obraz Logo
firmowe logo
Przejdź do treści

Przegrywanie Kaset Magnetofonowych

Usługi i cennik > Audio

Przegrywanie kaset magnetofonowych na CD lub pamięć USBPrzegranie kaset Magnetofonowych


30 zł za kasetę
W cenie płyta CD, etui i okładka.
Przegranie materiału z kasety magnetofonowej na nośniki cyfrowe. Umożliwi to odsłuch Twoich ulubionych kaset na nowoczesnym odtwarzaczu CD, DVD oraz na komputerze.
Dodatkowa kopia materiału na Pendrive lub kartę SD
Bezpłatnie
Prosimy o dostarczenie Pendrive lub kartę SD wraz z materiałem do przegrania.
Podział materiału na utwory
2 zł za utwór
Podział materiału audio na utwory ułatwi szybkie przewijanie się między nimi.

Przegrywanie kaset magnetofonowych na MP3

Oferujemy różne warianty przegrywania kaset magnetofonowych do postaci cyfrowej. Najbardziej popularne to:

  • MP3
  • WAVE
  • CD-AUDIO

W naszej firmie istnieje możliwość zastosowania każdego z nich. Jednak przed zleceniem usługi prosimy o informację, który Państwa interesuje.
Kaseta magnetofonowa  – kaseta zawierająca taśmę magnetyczną, przeznaczona do magnetofonów kasetowych. Wymiary kasety wynoszą: długość 102 mm, szerokość 64 mm i grubość 12 mm. Kasety wraz z płytami gramofonowymi miały zastosowanie jako analogowe nośniki nagrań muzycznych. Były także stosowane jako nośniki danych, w późniejszym czasie wyparte przez compact disc.
Zakres usługi przegrywania kaset magnetofonowych:
- czyszczenie taśmy
- przegrywanie materiału do postaci cyfrowej z użyciem formatu PCM
- usuwanie szumów do bezpiecznego poziomu bez naruszenia pasma
- kodowanie do mp3 (na życzenie możemy pozostawić matriał w formacie WAV
Kaseta magnetofonowa

Który format wybrać?

Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś który format jest idealny dla Ciebie, zapoznaj się z nimi:

  • MP3 - jest to zdecydowanie najbardziej popularny format, najczęściej wybierany przez naszych klientów. Cechuje go wysoka jakość nagrania, przy czym zajmuje bardzo mało miejsca na dysku. Do jego odtwarzania będzie nam potrzebny odtwarzacz, ktory taki format obsługuje. Większość nowych sprzętów radzi sobie z nim bez problemu. Jednak starsze odtwarzacze, szczególnie te samochodowe mogą mieć problem.
  • WAVE - jest to format, który jakościowo lepiej wypada niż MP3, jednak zajmuje sporo miejsca. Jest on przeznaczony dla kilentów, którym zależy szczególnie na jakości nagrania.
  • CD - AUDIO - jest przeznaczony dla klientów, którzy posiadają starsze odtwarzacze. Przeciętna płyta CD mieści 80 minut takiego nagrania.

Dla kogo ta usługa?

Usługa przegrywania kaset magnetofonowych jest szczególnie ważna dla tych osób, które nie chcą utracić nagrania. W tym wypadku nośnikiem danych jest taśma magnetyczna, która się starzeje. Można powiedzieć, że z każdym rokiem kaseta traci na jakości, a z czasem przegranie kasety magnetofonowej może stać się niemożliwe. Częstą przyczyną jest pojawienie się pleśni na kasecie. Jest to zjawisko szczególnie trudne do zniwelowania. Więcej o spleśniałych kasetach opisane jest na przykładzie kasety VHS, jednak problem jest podobny. Splaśniała kaseta.

Wygodna kopia kaset magnetofonowych na dysku twardym lub pamięci USB

Przegrywanie kaset magnetofonowych na dysk twardy lub przenośną pamięć USB jest opcją najbardziej trwałą. Pozwala także na szybkie przenoszenie plików między nośnikami na zasadzie ,,kopiuj - wklej".
Wróć do spisu treści